Asuminen ja ympäristö pääkuva

Navigaatiovalikko

ANKKURIT

 

Asuminen ja ympäristö teksti

Asuminen ja ympäristö

Huljakkaa asumista luonnonkauniissa maisemissa, mutta silti palveluiden ja maakuntakeskuksen läheisyydessä.

Polvijärven asumistiheys on 5,7 asukasta neliökilometriä kohden, ja suurin osa polvijärveläisistä asuu rivi- tai omakotitalossa. Polvijärvellä on tarjolla avaria tontteja niin lukuisissa kyläkeskuksissa kuin Polvijärven keskustassakin. Kunnalla on myös tarjolla omia vuokra-asuntoja.

Teknisestä toimistosta saat asiantuntevaa apua kaikkiin tekniseen toimialaan liittyviin ongelmiin. Oli kyse sitten rakentamisen lupahakemuksesta, kaukolämpöverkkoon liittymisestä tai kiinteistönhuollosta, neuvomme ja autamme sinua eteenpäin.

Teknisen toimen päivystyksen (vesi- ja viemärilaitoksen, kaukolämpölaitoksen sekä kiinteistönhoidon vikailmoitukset) tavoitat työajan ulkopuolella numerosta 040 104 6315, 040 104 6320 tai 040 104 6323.

Tekninen toimisto

Tekninen toimisto

Aukioloajat: Maanantaista perjantaihin klo 9–11 ja 12–15. Viikonloppuisin suljettu.

Rakennusasiat ja niihin liittyvät luvat, kuntatekniikka, vesi- ja kaukolämpö, kiinteistöjen huolto, kunnan vuokra-asunnot, ympäristönsuojeluasiat. Teknisen johtajan, kuntatekniikan päällikön ja kiinteistöpäällikön toimistot.

SOME jako

Jaa tämä sivu:

Sisältöjulkaisija

Yhteystiedot

Ari Soikkeli Tekninen johtaja 040 104 6307 ari.soikkeli@polvijarvi.fi

Teknisen toimen toimialajohtaja ja kunnan rakennustarkastaja

Jussi Hoppula Kuntatekniikan päällikkö 040 104 6309 jussi.hoppula@polvijarvi.fi
Timo Pirhonen Kiinteistöpäällikkö 040 104 6306 timo.pirhonen@polvijarvi.fi

Isännöitsijä

Elsa Kettunen Siivouspalveluiden esimies 040 104 6305 elsa.kettunen@polvijarvi.fi
Eeva Kilpi-Nevalainen Ruokapalveluiden esimies 040 104 6115 eeva.kilpi-nevalainen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiö, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

Sirpa Huikuri Lupasihteeri 040 104 6308 sirpa.huikuri@polvijarvi.fi
Tuija Laakkonen Toimistosihteeri 040 104 6303 tuija.laakkonen@polvijarvi.fi
Lauri Granfelt Asunto - ja työllisyyssihteeri 040 104 6106 lauri.granfelt@polvijarvi.fi

Kunnan vuokra-asuntoasiat, kuntalisä, palkkatuki

Teknisen toimen päivystys työajan ulkopuolella 040 104 6315, 040 104 6320, 040 104 6323

Vesi- ja viemärilaitoksen, kaukolämpölaitoksen sekä kiinteistönhoidon vikailmoitukset

Sivu arviointi ja palaute