Polvijärven kunnanvaltuusto

Anttilainen Maiju

Anttilainen Maiju
Reuhkajärventie 7 A
83750 Sotkuma
050 374 5310
maiju.anttilainen@gmail.com

Haaranen Mari

Sivistyslautakunnan varapuheenjohtaja
Haaranen Mari
Putaantie 10
83825 Kinahmo
044 083 4728
mari.haaranen@gmail.com

Hämäläinen Matti

Hämäläinen Matti
Oriniementie 46
83835 Ruvaslahti
050 087 7135

Huttunen Jorma

Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja
Huttunen Jorma
Kinahmonniementie 35
83825 Kinahmo
040 017 0046
jorma.huttunen@polvijarvi.fi

Hyttinen Petri

Hyttinen Petri
Käsämäntie 15 E
83750 Sotkuma
050 570 3843
petri.hyttinen17@gmail.com

Hyvärinen Henna

Tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja
Hyvärinen Henna
Mäntylahdentie 9 B
83700 Polvijärvi
050 304 4961
henna.hyvarinen@siunsote.fi

Kaituri Harri

Kaituri Harri
Kallioniementie 19
83700 Polvijärvi
050 555 1639
harri.kaituri@gmail.com

Kallinen Tuomo

Teknisen lautakunnan varapuheenjohtaja, Lupajaoston varapuheenjohtaja
Kallinen Tuomo
Pienivaarantie 11
83700 POLVIJÄRVI
045 865 3450
tuomo.kallinen@suomi24.fi

Kuikka Jyrki

Sivistyslautakunnan puheenjohtaja
Kuikka Jyrki
Mäntylahdentie 32
83700 Polvijärvi
040 016 4043
jyrki@haukiniementila.com

Kuningas Jarno

Kuningas Jarno
Mäntytie 5
83700 Polvijärvi
040 415 8382
jarno.kuningas@windowslive.com

Kuronen Riitta

Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja
Kuronen Riitta
Viinijoentie 20 B
83700 Polvijärvi
041 466 1225
riittakuronen52@gmail.com

Leminen Urpo

Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja, Valtuuston 2. varapuheenjohtaja
Leminen Urpo
Kuorevaarantie 68
83720 Kuorevaara
040 075 8150
urpo.leminen@telemail.fi

Mustonen Asko

Kunnanhallituksen puheenjohtaja
Mustonen Asko
Jyrkkälammentie 8
83720 Kuorevaara
050 376 6375
askomustonen@suomi24.fi

Mustonen Tiina

Valtuuston 1. varapuheenjohtaja
Mustonen Tiina
Kaiskuntie 6 A
83700 Polvijärvi
0500 960 237
tiinamusto@suomi24.fi

Parikka Pauliina

Parikka Pauliina
Nyyrikintie 2
83700 Polvijärvi
045 278 7200
pauliina.parikka79@gmail.com

Parikka Voitto

Parikka Voitto
Kansantalontie 10 C 7
83700 Polvijärvi
045 672 9746
voitto.parikka@telemail.fi

Ratilainen Jani

Lupajaoston puheenjohtaja
Ratilainen Jani
Pajatie 10
83700 POLVIJÄRVI
045 265 4797
jani.ratilainen@suomi24.fi

Reijonen Iiro

Reijonen Iiro
Mähöläntie 9
83825 Kinahmo
040 510 0096
iiro.reijonen@spynet.fi

Sahlsten Pauli

Teknisen lautakunnan puheenjohtaja
Sahlsten Pauli
Jääskeläntie 3 A 8
83700 Polvijärvi
040 037 4952
pauli.sahlsten@msoynet.com

Tanskanen Raili

Tanskanen Raili
Rinnetie 14
83700 Polvijärvi
050 373 8510
railitan@wippies.fi

Vannas Hanna

Valtuuston puheenjohtaja
Vannas Hanna
Ruvasniementie 2
83835 Ruvaslahti
040 526 8369
hanna.vannas@polvijarvi.fi