Kunnan työsuojeluorganisaatio toimikaudelle 2018–2021

Työsuojelutoimikunta

Työsuojelupäällikkö Sirpa Halonen, puh. 04010 46204, sirpa.halonen@polvijarvi.fi
Työsuojelutoimikunnan sihteeri Helena Kaasinen, puh. 04010 46002, helena.kaasinen@polvijarvi.fi

Työsuojeluvaltuutetut

Tehtäväalue I: Sivistystoimi  (opetushenkilöstö, koulunkäyntiohjaajat – ja avustajat, varhaiskasvatus, vapaa-aikatoimi, sivistystoimen hallinto

Jäsen Minna Piironen, puh. 04010 46519, minna.piironen@polvijarvi.fi, Rinnetie 12, 83700 Polvijärvi
1. Varajäsen Mikko Tanskanen, puh. 04010 46258, mikko.tanskanen@polvijarvi.fi, Polvijärventie 6, 83700 Polvijärvi
2. Varajäsen Maire Haaranen, puh. 04010 46015, maire.haaranen@polvijarvi.fi,    Polvijärventie 6,83700 Polvijärvi

Tehtäväalue II: Tekninen toimi, Keskushallinto, Keskuskeittiö, Työpajat

Jäsen Matti Sorsa, puh. 04010 46311, Tekninen osasto, 83700 Polvijärvi
1. Varajäsen Timo Nevalainen, puh. 04010 46317, Tekninen osasto, 83700 Polvijärvi
2. Varajäsen Veijo Hiltunen, puh. 04010 46313, Tekninen osasto, 83700 Polvijärvi

Työterveyshoitaja Outi Kuningas, outi.kuningas@siunsote.fi
Siun sote Työterveys, Polvijärventie 20 A, 83700 Polvijärvi
 

Työsuojelupäällikkö
Halonen Sirpa
040 104 6204
sirpa.halonen@polvijarvi.fi