Yhteystiedot pääkuva

Navigaatiovalikko

Yhteystiedot teksti

Ota meihin yhteyttä!

Polvijärven kunnan toimistot ovat avoinna arkisin virka-aikaan klo 911 ja 1215. Toimitilojen tarkemmat yhteystiedot löydät Toimitilat -sivulta.

Puhelinvaihde (040 104 6000) on avoinna arkisin klo 8.1511 ja 1215. Jos et ole varma, kenen kanssa sinun tulee asioida, ole yhteydessä puhelinvaihteeseen.

Polvijärven kunnan sähköpostiosoite on polvijarven.kunta@polvijarvi.fi. Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@polvijarvi.fi tai etunimi.sukunimi@edu.polvijarvi.fi

Kunnan postiosoite on:

Polvijärven kunta
Polvijärventie 15
83700 Polvijärvi

Sisältöjulkaisija

Yhteystiedot

henkilön kuva
Jari Tuononen Kunnanjohtaja 04010 46001 jari.tuononen@polvijarvi.fi

Hallintoasiat, elinkeinopalvelut, pienyritysavustukset

henkilön kuva
Heikki Hallikainen Talous- ja hallintojohtaja 040 104 6101 heikki.hallikainen@polvijarvi.fi

Yleis- ja taloushallintopalveluiden johtaja ja esimies.

henkilön kuva
Ari Soikkeli Tekninen johtaja 040 104 6307 ari.soikkeli@polvijarvi.fi

Teknisen toimen toimialajohtaja

henkilön kuva
Mirka Nisula Sivistysjohtaja ja hyvinvointikoordinaattori 040 104 6510 mirka.nisula@polvijarvi.fi

Sivistystoimen toimialajohtaja ja esimies

henkilön kuva
Anne Purmonen Työllisyyskoordinaattori 040 104 6207 anne.purmonen@polvijarvi.fi

Työpajan esimies, kuntouttava työtoiminta, kuntalisä

henkilön kuva
Anni Lampinen Viestintäsihteeri 040 104 6004 anni.lampinen@polvijarvi.fi

Viestintä, tiedottaminen, markkinointi, verkkosivujen päivittäminen, johtoryhmän sihteeri

henkilön kuva
Helena Kaasinen Kuntakoordinaattori 040 104 6002 helena.kaasinen@polvijarvi.fi

Tietosuojavastaava, tietoturvavastaava, työsuojelutoimikunnan sihteeri, Siun soten Polvijärven neuvottelukunnan sihteeri, Voimaa vanhuuteen - Polvijärven verkosto.

henkilön kuva
Teuvo Mutanen Maaseutuasiamies 040 104 6107 teuvo.mutanen@polvijarvi.fi

Maaseutupalvelut ja Polvijärven leader-yhdyshenkilö

henkilön kuva
Virpi Eronen Polvijärven koulun ja lukion rehtori 040 104 6200 virpi.eronen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Heikki Sirviö Hallintosihteeri 040 104 6003 heikki.sirvio@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Jussi Hoppula Kuntatekniikan päällikkö 040 104 6309 jussi.hoppula@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Riikka Jolkkonen Vt. apulaisrehtori 040 104 6225 riikka.jolkkonen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Ritva Koskinen Pääkirjanpitäjä 040 104 6104 ritva.koskinen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Timo Pirhonen Kiinteistöpäällikkö 040 104 6306 timo.pirhonen@polvijarvi.fi

Isännöitsijä

henkilön kuva
Elsa Kettunen Siivouspalveluiden esimies 040 104 6305 elsa.kettunen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Mari Hyytiä Varhaiskasvatuksen vastaava 040 104 6535 mari.hyytia@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Rauni Mutanen Apulaisjohtaja, Polvijärven koulu Sotkuman 1.-6.lk 040 104 6216 rauni.mutanen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Sirpa Halonen Vapaa-aikakoordinaattori 040 104 6204 sirpa.halonen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Tuula Räsänen Apulaisjohtaja, Polvijärven koulu Kirkonkylän 1.-6.lk 040 104 6217 tuula.rasanen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Lauri Granfelt Asunto - ja työllisyyssihteeri Työllisyysasiat: 040 104 6106, Asuntoasiat: 040 104 6304 lauri.granfelt@polvijarvi.fi

Kunnan vuokra-asuntoasiat, kuntalisä, palkkatuki

henkilön kuva
Saara Pirhonen Ruokapalveluiden esimies 040 104 6115 saara.pirhonen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiö, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

henkilön kuva
Janne Korpela Rakennustarkastaja 044 755 9333 janne.korpela@outokummunkaupunki.fi
henkilön kuva
Virpi Liisa Poutiainen Koulusihteeri 040 1046 221 virpiliisa.poutiainen@edu.polvijarvi.fi.
henkilön kuva
A-talon opettajainhuone 040 1046 218
henkilön kuva
Arja Leskinen Palkkasihteeri 040 104 6102 arja.leskinen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
B-talon opettajainhuone 040 1046 224
henkilön kuva
Esa Leminen Työsuojelupäällikkö 040 104 6314 esa.leminen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Henri Mutanen Projektipäällikkö, Lukiosta työelämän tuulin ESR -hanke 040 104 6267 henri.mutanen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Jaana Jylhä-Ollila Työvalmentaja 040 104 6210 jaana.jylha-ollila@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Jarkko Antikainen Työhönvalmentaja, YTYÄ! - YhteisTYÖLLÄ tuloksiin -hanke 040 104 6016 jarkko.antikainen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Jemina Markkanen Etsivä nuorisotyöntekijä 050 348 4278 jemina.markkanen@nuorisoverstas.fi
henkilön kuva
Juha Saastamoinen Yritysasiantuntija I Business Joensuu 050 382 5503 juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi

Tavattavissa kunnanvirastolla pääsääntöisesti torstaisin, muulloin sovittaessa.

henkilön kuva
Kati Marttila Yläkoulun ja lukion vs. opinto-ohjaaja (lukuvuosi 2020-2021) 040 104 6222 kati.marttila@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Kirjaston yhteystiedot 050 315 6594 polvijarvenkirjasto@joensuu.fi
henkilön kuva
Kirkonkylän esiopetus 040 104 6515
henkilön kuva
Kyläavustaja 040 104 6007
henkilön kuva
Leena Hallikainen Hallintosihteeri 040 104 6203 leena.hallikainen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Maiju Pirhonen Toimistosihteeri 040 104 6202 maiju.pirhonen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Mari Pitkänen Henkilöstöpäällikkö 0505765684 mari.pitkanen@liperi.fi
henkilön kuva
Mika Levy (virkavapaalla lukuvuonna 2020–2021) Yläkoulun ja lukion opinto-ohjaaja 040 104 6225 mika.levy@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Minna Piironen Varhaiskasvatuksen erityisopettaja 040 104 6519 minna.piironen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Minna Simonen Johtava lomittaja 040 167 9100
henkilön kuva
Minna Tukiainen Työ - ja yksilövalmentaja 040 104 6209 minna.tukiainen@polvijarvi.fi

Työpaja, kädentaidot

henkilön kuva
Mirva Tanskanen Palkkasihteeri 040 104 6103 mirva.tanskanen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Olli Haapasalo Työ- ja yksilövalmentaja 040 104 6206 olli.haapasalo@polvijarvi.fi

Työpaja, puupuoli

henkilön kuva
Polvijärven kirjaston asiakaspalvelu 050 315 6594 polvijarvenkirjasto@joensuu.fi
henkilön kuva
Puhelinvaihde Avoinna ma-pe klo 8.15-11 ja 12-15 040 104 6000 polvijarvi.kunta@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Päivi Hyytiäinen Nuoriso-ohjaaja 040 104 6208 paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Riitta Pirhonen Kirjanpitäjä 040 104 6105 riitta.pirhonen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Sanna Ratilainen Ruokapalveluvastaava 040 104 6116 sanna.ratilainen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiön toimisto, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

henkilön kuva
Sirpa Huikuri Lupasihteeri 040 104 6308 sirpa.huikuri@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Sotkuman esiopetus 040 104 6601
henkilön kuva
Sotkuman yksikön opettajainhuone 040 1046 230
henkilön kuva
Tanja Nyman Kirjastonjohtaja, Polvijärven ja Outokummun kirjastot 044 755 9298 tanja.nyman@joensuu.fi
henkilön kuva
Teknisen toimen päivystys työajan ulkopuolella 040 104 6315, 040 104 6320, 040 104 6323

Vesi- ja viemärilaitoksen, kaukolämpölaitoksen sekä kiinteistönhoidon vikailmoitukset

henkilön kuva
Tuija Laakkonen Toimistosihteeri 040 104 6303 tuija.laakkonen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Tuukka Tuominen Ympäristönsuojelusihteeri 044 755 9378 tuukka.tuominen@outokummunkaupunki.fi
henkilön kuva
Vapaa-aikatalo Vaparin vahtimestarit 040 104 6205
henkilön kuva
Veijo Hiltunen Vastaava vahtimestari 040 104 6313 veijo.hiltunen@polvijarvi.fi

Kuntosalin kulunvalvontakortit

Sivu arviointi ja palaute