Yhteystiedot pääkuva

Navigaatiovalikko

Yhteysteidot teksti

Ota meihin yhteyttä!

Polvijärven kunnan toimistot ovat avoinna arkisin virka-aikaan klo 911 ja 1215. Toimitilojen tarkemmat yhteystiedot löydät Toimitilat -sivulta.

Puhelinvaihde (040 104 6000) on avoinna arkisin klo 8.1511 ja 1215. Jos et ole varma, kenen kanssa sinun tulee asioida, ole yhteydessä puhelinvaihteeseen.

Polvijärven kunnan sähköpostiosoite on polvijarven.kunta@polvijarvi.fi. Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@polvijarvi.fi.

Kunnan postiosoite on:

Polvijärven kunta
Polvijärventie 15
83700 Polvijärvi

Sisältöjulkaisija

Yhteystiedot

henkilön kuva
Jari Tuononen Kunnanjohtaja 04010 46001 jari.tuononen@polvijarvi.fi

Hallintoasiat, elinkeinopalvelut, pienyritysavustukset

henkilön kuva
Heikki Hallikainen Talous- ja hallintojohtaja 040 104 6101 heikki.hallikainen@polvijarvi.fi

Yleis- ja taloushallintopalveluiden johtaja ja esimies.

henkilön kuva
Ari Soikkeli Tekninen johtaja 040 104 6307 ari.soikkeli@polvijarvi.fi

Teknisen toimen toimialajohtaja ja kunnan rakennustarkastaja

henkilön kuva
Mirka Nisula Sivistysjohtaja ja hyvinvointikoordinaattori 040 104 6510 mirka.nisula@polvijarvi.fi

Sivistystoimen toimialajohtaja ja esimies

henkilön kuva
Anne Purmonen Työllisyyskoordinaattori 040 104 6207 anne.purmonen@polvijarvi.fi

Työpajan esimies, kuntouttava työtoiminta, kuntalisä

henkilön kuva
Anni Lampinen Viestintäsihteeri 040 104 6004 anni.lampinen@polvijarvi.fi

Viestintä, tiedottaminen, markkinointi, verkkosivujen päivittäminen, johtoryhmän sihteeri

Helena Kaasinen Kuntakoordinaattori 040 104 6002 helena.kaasinen@polvijarvi.fi

Tietosuojavastaava, työsuojelutoimikunnan sihteeri

henkilön kuva
Teuvo Mutanen Maaseutuasiamies 040 104 6107 teuvo.mutanen@polvijarvi.fi

Maaseutupalvelut ja Polvijärven leader-yhdyshenkilö

henkilön kuva
Heikki Sirviö Hallintosihteeri 040 104 6003 heikki.sirvio@polvijarvi.fi
Jussi Hoppula Kuntatekniikan päällikkö 040 104 6309 jussi.hoppula@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Katja Kajava Yläkoulun ja lukion rehtori 040 104 6222 katja.kajava@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Mika Puustinen Varhaiskasvatusvastaava / varhaiskasvatuksen asiakaspäätökset 040 104 6201 mika.puustinen@edu.polvijarvi.fi
Ritva Koskinen Pääkirjanpitäjä 040 104 6104 ritva.koskinen@polvijarvi.fi
Timo Pirhonen Kiinteistöpäällikkö 040 104 6306 timo.pirhonen@polvijarvi.fi

Isännöitsijä

henkilön kuva
Eeva Kilpi-Nevalainen (vuorotteluvapaalla 30.8. asti) Ruokapalveluiden esimies 040 104 6115 eeva.kilpi-nevalainen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiö, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

Elsa Kettunen Siivouspalveluiden esimies 040 104 6305 elsa.kettunen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Helena Hirvonen Kirkonkylän koulun koulunjohtaja ja iltapäivätoiminnan esimies 040 104 6217 helena.hirvonen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Rauni Mutanen Sotkuman koulun koulunjohtaja ja iltapäivätoiminnan esimies 040 104 6216 rauni.mutanen@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Sirpa Halonen Vapaa-aikakoordinaattori 040 104 6204 sirpa.halonen@polvijarvi.fi

Työsuojelupäällikkö

henkilön kuva
Sirpa-Maarit Romu Sotkuman vastaava varhaiskasvatuksen opettaja ja esiopettaja 040 104 6511 sirpa-maarit.romu@edu.polvijarvi.fi
Lauri Granfelt Asunto - ja työllisyyssihteeri Työllisyysasiat: 040 104 6106, Asuntoasiat: 040 104 6304 lauri.granfelt@polvijarvi.fi

Kunnan vuokra-asuntoasiat, kuntalisä, palkkatuki

henkilön kuva
Mika Levy Opinto-ohjaaja ja yläkoulun sekä lukion vararehtori 040 104 6225 mika.levy@edu.polvijarvi.fi
henkilön kuva
Saara Pirhonen Ruokapalveluiden esimiehen sijainen (30.8. asti) 040 104 6115 saara.pirhonen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiö, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

Arja Leskinen Palkkasihteeri 040 104 6102 arja.leskinen@polvijarvi.fi
Eero Tanskanen Työvalmentaja 040 104 6210

Työpaja, puupuoli

henkilön kuva
Esa Leminen Vastaava vahtimestari 040 104 6314 esa.leminen@polvijarvi.fi

Kuntosalin kulunvalvontakortit

henkilön kuva
Jarkko Antikainen Hankevetäjä, Vetävä Polvijärvi -hanke 040 104 6016 jarkko.antikainen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Jemina Markkanen Etsivä nuorisotyöntekijä 050 348 4278 jemina.markkanen@nuorisoverstas.fi
henkilön kuva
Juha Saastamoinen Yritysasiantuntija I Business Joensuu 050 382 5503 juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi

Tavattavissa kunnanvirastolla pääsääntöisesti torstaisin, muulloin sovittaessa.

Kaija Voutilainen Maaseutusihteeri 040 104 6108 kaija.voutilainen@polvijarvi.fi
Kirkonkylän esiopetus 040 104 6515
henkilön kuva
Koulukeskuksen kanslia / Merja Vähäkoski Koulusihteeri 040 104 6221 merja.vahakoski@edu.polvijarvi.fi
Kyläavustaja 040 104 6007
Leena Hallikainen Hallintosihteeri 040 104 6203 leena.hallikainen@polvijarvi.fi
Maiju Pirhonen Toimistosihteeri 040 104 6202 maiju.pirhonen@polvijarvi.fi
Marja Ratilainen Ruokapalvelutyönjohtaja 040 104 6116 marja.ratilainen@polvijarvi.fi

Keskuskeittiön toimisto, Polvijärventie 20, 83700 Polvijärvi

henkilön kuva
Minna Piironen Varhaiskasvatuksen erityisopettaja 040 104 6519 minna.piironen@edu.polvijarvi.fi
Minna Simonen Johtava lomittaja 040 167 9100
Mirva Tanskanen Palkkasihteeri 040 104 6103 mirva.tanskanen@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Olli Haapasalo Työ- ja yksilövalmentaja 040 104 6206 olli.haapasalo@polvijarvi.fi

Työpaja, puupuoli

Polvijärven Ohjaamo Polvijärventie 22 040 104 6208 ohjaamo@polvijarvi.fi
Puhelinvaihde Avoinna ma-pe klo 9-11 ja 12-15 040 104 6000 polvijarvi.kunta@polvijarvi.fi
henkilön kuva
Päivi Hyytiäinen Nuoriso-ohjaaja 040 104 6208 paivi.hyytiainen@polvijarvi.fi
Riitta Pirhonen Kirjanpitäjä 040 104 6105 riitta.pirhonen@polvijarvi.fi
Sirpa Huikuri Lupasihteeri 040 104 6308 sirpa.huikuri@polvijarvi.fi
Teknisen toimen päivystys työajan ulkopuolella 040 104 6315, 040 104 6320, 040 104 6323

Vesi- ja viemärilaitoksen, kaukolämpölaitoksen sekä kiinteistönhoidon vikailmoitukset

Tuija Laakkonen Toimistosihteeri 040 104 6303 tuija.laakkonen@polvijarvi.fi
Tuukka Tuominen Ympäristönsuojelusihteeri 044 755 9378 tuukka.tuominen@outokummunkaupunki.fi
henkilön kuva
Tuula Kivistö Työ - ja yksilövalmentaja 040 104 6209 tuula.kivisto@polvijarvi.fi

Työpaja, kädentaidot

Vapaa-aikatalo Vaparin valvoja 040 104 6205

Sivu arviointi ja palaute