Työ ja yrittäminen pääkuva

Navigaatiovalikko

ANKKURIT

 

Työ ja yrittäminen teksti

Työ ja yrittäminen

Polvijärven kunta tarjoaa kattavia asiantuntija-, ohjaus- ja tukipalveluita työllistymiseen ja työntekijöiden palkkaamiseen liittyen.

Työllisyyspalveluissa palvellaan polvijärveläisillä työnhakijoita sekä työnantajia. Paja Breikissä työttömille tarjotaan työ- ja yksilövalmennuksen myötä valmiuksia hakeutua työelämään tai koulutukseen.

Yrityksille tarjotaan muun muassa neuvontaa, toimitiloja ja verkostoja yhdessä Business Joensuun kanssa. Business Joensuun yritysasiantuntija on tavattavissa kunnanvirastolla pääsääntöisesti torstaisin, muulloin sovittaessa. Lisätietoa Business Joensuun toiminnasta löydät Elinkeinopalvelut -sivulta.

Yksinyrittäjät voivat hakea 2000 euron avustusta kertakorvauksena koronatilanteeseen tiistaina 14.4.2020 kello 12:00 alkaen. Hakuohjeet ja sähköinen hakulomake löytyvät osoitteesta www.businessjoensuu.fi/yksinyrittajatuki/.

Maaseutupalvelut vastaa muun muassa maaseudun elinkeinojen kehittämisestä sekä auttaa erilaisissa tukiasioissa.

Polvijärven yritykset

Polvijärveläisiä yrityksiä voit selata Business Joensuun yritysrekisteristä. Voit hakea yritysta rekisteristä esimerkiksi yrityksen nimen, toimialan, paikkakunnan tai Y-tunnuksen perusteella.

Tutustu rekisteriin Business Joensuun yritysrekisterin verkkosivuilla.

Työ ja yrittäminen linkklista

Paja Breikki / Kädentaidot

Työllisyyspalveluiden ja Paja Breikin kädentaitopajan rakennus
Työllisyyspalvelut / Paja Breikki

Paja Breikin aukioloajat:  Maanantaista perjantaihin klo 8–14.30. Viikonloppuisin suljettu.

Työllisyyspalvelut, Paja Breikin kädentaitopaja ja myymälä, työllisyyskoordinaattorin toimisto.

Sisältöjulkaisija

Yhteystiedot

henkilön kuva
Jari Tuononen Kunnanjohtaja 04010 46001 jari.tuononen@polvijarvi.fi

Hallintoasiat, elinkeinopalvelut, pienyritysavustukset

henkilön kuva
Anne Purmonen Työllisyyskoordinaattori 040 104 6207 anne.purmonen@polvijarvi.fi

Työpajan esimies, kuntouttava työtoiminta, kuntalisä

henkilön kuva
Lauri Granfelt Asunto - ja työllisyyssihteeri Työllisyysasiat: 040 104 6106, Asuntoasiat: 040 104 6304 lauri.granfelt@polvijarvi.fi

Kunnan vuokra-asuntoasiat, kuntalisä, palkkatuki

henkilön kuva
Teuvo Mutanen Maaseutuasiamies 040 104 6107 teuvo.mutanen@polvijarvi.fi

Maaseutupalvelut ja Polvijärven leader-yhdyshenkilö

henkilön kuva
Sara Mutanen Maaseutuasiamies, Polvijärven ja Liperin toimipisteet 050 432 3797 sara.mutanen@liperi.fi
henkilön kuva
Juha Saastamoinen Yritysasiantuntija I Business Joensuu 050 382 5503 juha.saastamoinen@businessjoensuu.fi

Tavattavissa kunnanvirastolla pääsääntöisesti torstaisin, muulloin sovittaessa.

henkilön kuva
Jarkko Antikainen Työhönvalmentaja, YTYÄ! - YhteisTYÖLLÄ tuloksiin -hanke 040 104 6016 jarkko.antikainen@polvijarvi.fi

Sivu arviointi ja palaute