Kunnanhallitus pääkuva

Navigaatiovalikko

ANKKURIT

 

Kunnanhallitus

Kunnanhallitus


Polvijärven kunnanhallitukseen kuuluu valtuuston valitsemat 9 jäsentä ja heidän henkilökohtaiset varajäsenensä. Kunnanhallituksen puheenjohtaja on toimikaudella 2021-2025 Urpo Leminen.

Kunnanhallitus johtaa kunnan toimintaa, hallintoa ja taloutta, hoitaa valtuustolle päätettäväksi tulevien asioiden valmistelun ja laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön. Kunnanhallituksen esittelijänä toimii kunnanjohtaja.

Alta löydät kunnanhallituksen jäsenten yhteystiedot. Kaikkien jäsenten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@polvijarvi.fi

KESK (4 jäsentä)

Anttilainen Maiju
Puh. 050 374 5310
maiju.anttilainen@polvijarvi.fi

Kunnanhallituksen puheenjohtaja
Leminen Urpo
Puh. 040 075 8150
urpo.leminen@polvijarvi.fi

Mutanen Jukka
Puh. 050 305 3614
jukka.mutanen@polvijarvi.fi

Tanskanen Raili
Puh. 050 373 8510
raili.tanskanen@polvijarvi.fi

PS (2 jäsentä)

Kunnanhallituksen 1. varapuheenjohtaja
Kuningas Jarno
Puh. 040 415 8382

jarno.kuningas@polvijarvi.fi

Rantanen Elisa
Puh. 050 382 0013
huvilouhos@gmail.com

SDP (2 jäsentä)

Kuikka Heikki
Puh. 040 952 5828
heikki.kuikka@telemail.fi

Kunnanhallituksen 2. varapuheenjohtaja
Kuronen Riitta
Puh. 041 466 1225
riitta.a.kuronen@polvijarvi.fi

KOK (1 jäsen)

Reijonen Iiro
Puh. 040 510 0096

iiro.reijonen@polvijarvi.fi

Sivu arviointi ja palaute